1. Narozeniny Chráněného bydlení Johannes

9. června 2016
Oslava se uskutečnila na zahradě Chráněného bydlení a sešli se na ní naši klienti, jejich přátelé a rodinní příslušníci či opatrovníci. Nechybělo grilování, písničky, ani dobrá nálada!
1. Narozeniny Chráněného bydlení Johannes
9. června 2016 - 1. Narozeniny Chráněného bydlení Johannes
V červnu minulého roku otevřela Diakonie ČCE – střediska ve Valašské Meziříčí chráněné bydlení JOHANNES, ve kterém nabídla domov dvanácti dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Ti zde mohou žít běžným způsobem života v bezpečném, vstřícném a zodpovědném prostředí a přitom jim pracovníci pomáhají rozvíjet jejich soběstačnost a nezávislost.
 

„ Mám radost, že naši klienti získali během uplynulého roku nejen nový prostor k životu, ale i řadu nových zkušeností a dovedností. Mnozí z nich se již dokáží postarat o sebe i o svou domácnost, vaří si jídla a plánují si svůj volný čas. Někteří klienti docházejí do práce na chráněné pracovní místa ,další pravidelně navštěvují naši další službu sociální rehabilitace, kde se dále rozvíjí v pracovních a sociálních dovednostech. Všechny aktivity chráněného bydlení i sociální rehabilitace směřují k tomu, aby se i lidé s handicapy mohli přiblížit běžnému způsobu života“, uzavírá vedoucí služeb pro lidi s hendikepy Mgr. Maňáková

Na začátku června 2016 jsme oslavili 1. rok fungování služby chráněného bydlení. Připravili jsme malou zahradní slavnost, na kterou jsme pozvali rodiny našich klientů, jejich opatrovníky a přátele. Příjemným překvapením pro nás byla návštěva místopředsedou vlády pana MVDr. Pavla Bělobrádka, který si se zájmem prohlédl dům a popovídal si i s klienty chráněného bydlení. Na „rodinné“ oslavě nechybělo ani grilování špekáčků, které nám věnovala firma Váhala a písničky, které nám přijel zahrát farář a písničkář v jedné osobě - Josef Hurta. Děkujeme!