Ambulance paliativní medicíny Diakonie Valašské Meziříčí rozšiřuje svou činnost

30. ledna 2023

Ambulance paliativní medicíny Diakonie Valašské Meziříčí zajišťuje péči o pacienty s nevyléčitelným onemocněním a jejich rodiny. Pomáhá pacientům žít s jejich nemocí co nejlépe, zabývá se terapií bolesti a dalších nepříjemných symptomů, vytvářením plánů dlouhodobé péče a zdravotně - sociálním poradenstvím. Ve spolupráci s MUDr. Veronikou Mikolajkovou od 1. 2. 2023 rozšiřuje Ambulance paliativní medicíny Diakonie Valašské Meziříčí svou činnost na základě smluvního vztahu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (111), Revírní bratrskou pokladnou ZP (213) a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra (211). S ostatními zdravotními pojišťovnami o uzavření smlouvy jednáme.

Ambulance paliativní medicíny Diakonie Valašské Meziříčí rozšiřuje svou činnost
30. ledna 2023 - Ambulance paliativní medicíny Diakonie Valašské Meziříčí rozšiřuje svou činnost

Na pomoc ambulance se mohou obracet pacienti s onkologickou diagnózou, pokročilým selháváním srdce, plic, ledvin a jater, dále demencí (např. Alzheimerova typu) a jinými neurologickými onemocněními (ALS, RS,...) a křehcí senioři s kombinací náročných diagnóz. Ambulance nabízí jednorázové vyšetření i dlouhodobé vedení pacienta, odborné poradenství, léčbu tíživých symptomů (bolesti, dušnosti, nevolnosti, nespavosti, nechutenství), úpravu medikace, konzultaci výživových doporučení, doporučení vhodných kompenzačních pomůcek, sociální poradenství i psychickou podporu.

Klientovi a jeho rodině poskytne ambulance prostor k rozebrání jejich situace, poctivě zodpoví jejich dotazy a společně vytváří individuální plán péče a podpory tak, aby byla udržena dobrá kvalita života nemocného, a to i v pokročilé fázi nemoci. Ke vstupnímu komplexnímu vyšetření je nutná aktuální lékařská zpráva. V případě, že pacient již není schopen ambulantních kontrol zajistí pracovníci ambulance péči o nemocného také přímo v jeho domácím prostředí. Ambulance úzce spolupracujeme s praktickými lékaři, agenturami domácí péče, mobilními hospici a s lůžkovým hospicem CITADELA.

Ambulanci najdete v budově hospice CITADELA (1. patro) na adrese Žerotínova 1421, 757 01 Valašské Meziříčí. Ordinační hodiny ambulance jsou po předchozím objednání vždy v pondělí v čase 7:00 - 11:30 a 12.00 - 14:30 a ve čtvrtek 7:00 - 11:30 a 12:00 - 15:30. Telefonická konzultace je možná každý všední den v čase 7.00 – 16.00 na telefonním čísle 739 488 955 nebo mailem ambulance@diakonievm.cz. Bližší informace naleznete na https://www.diakonievm.cz/nase-sluzby/zdravotni-sluzby-pro-nemocne-a-umirajici/ambulance-paliativni-mediciny/.