Děti malují seniorům k svátku

1. října 2020

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Tento den slavíme také v Diakonii Valašské Meziříčí, kde pomáháme seniorům a lidem na sklonku života. Díky dětem z Mateřské školy Vyhlídka z Valašského Meziříčí jsme mohli v letošním roce předat našim klientům také milé dárky.

Děti malují přáníčká
1. října 2020 - Děti malují seniorům k svátku

Pro babičky a dědečky, o které se v našich službách staráme, připravily děti z Vyhlídky malovaná přáníčka. Ty vytvořily v rámci zapojení se do kampaně „Děti malují seniorům k svátku“, která probíhá v rámci projektu Stárnutí na krajích MPSV. Přání od dětí putovaly našim seniorům do terénních, ambulantních i pobytových služeb.

„Koronavirová pandemie nám ukázala, jak je důležitá vzájemná mezilidská ohleduplnost a sounáležitost. Proto vznikl tento projekt, který má za cíl propojení generace seniorů s dětmi předškolního věku. Děti malují obrázky s přáním a ty darují v rámci Mezinárodního dne seniorů do pobytových zařízení nebo domácností, ve kterých žijí osamělí senioři“, říká Mgr. Zuzana Gašková, koordinátorka projektu pro Zlínský kraj.

Současná epidemiologická opatření bohužel neumožnila, aby děti předaly obrázky s přáním osobně. Přesto přáníčka udělala našim seniorům obrovskou radost a všem vykouzlila úsměv na tváři. Děkujeme dětem a všem, kteří se do kampaně „Děti malují seniorům k svátku“ zapojili.

Zapomeňte při příležitosti Dne seniorů, ale třeba i jindy, na své každodenní povinnosti, zastavte se a věnujte čas svým rodičům, babičkám a dědečkům. Zajděte je navštívit, vezměte je do kavárny, na procházku. Užijte si společné chvíle, na které budete mít hezké vzpomínky, které Vám již nikdo a nic nevezme.