Dobrovolníci Diakonie se školili v komunikaci

9. listopadu 2022

Že může být školení i zábava a odpočinek zažili naši dobrovolníci 4. - 5. listopadu. Díky podpoře města Valašské Meziříčí jsme pro ně zorganizovali výjezdní školení v zařízení Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem, kterého se zúčastnilo 21dobrovolníků. 

Dobrovolníci Diakonie se školili v komunikaci
9. listopadu 2022 - Dobrovolníci Diakonie se školili v komunikaci

Na programu byla přednáška zkušeného terapeuta Bc. Michala Šalplachty, DiS., o sebeobrazu a komunikaci, aktivním naslouchání a konfliktu. Blanka Hašová seznámila dobrovolníky s canisterapií teoreticky i prakticky – její Bella nám ochotně předvedla, jakou roli hraje v polohování nemocných či v uvolňování křečí. O komunikaci s člověkem v závěru jeho života poutavě vyprávěla vedoucí Hospice CITADELA Naďa Matochová a o komunikaci s lidmi s postižením Mgr. Veronika Janošková z Poradny pro pečující.

V pauze mezi přednáškami si někteří sportovci vyšli na Hostýn, večer se nesl v duchu tvoření a hudby. Mezi dobrovolníky máme zdatné muzikanty a zpěváky, kteří všem spontánně připravili opravdu krásný zážitek. Někteří dobrovolníci si obzvláště cenili právě okamžiků vzájemného poznávání a sdílení s druhými.

S dobrovolníky je zkrátka radost pracovat i pobývat na školení. Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření skvělé atmosféry.

Město Valašské Meziříčí