Gratulujeme Marii Podzemné k získání ocenění Pečovatel/ka roku 2021

3. února 2022

Slavnostní předání ocenění 9. ročníku Národní ceny sociálních služeb PEČOVATEL/KA ROKU proběhlo 25. 1. 2022 pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéty Pekarové Adamové a za účasti ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky. Ocenění v kategorii terénních služeb získala Marie Podzemná, pracovnice Pečovatelské služby Diakonie Valašské Meziříčí.

Gratulujeme Marii Podzemné k získání ocenění Pečovatel/ka roku 2021
3. února 2022 - Gratulujeme Marii Podzemné k získání ocenění Pečovatel/ka roku 2021

Za obětavou práci poděkovali paní Marii Podzemné, dne 2. 2. 2022 na valašskomeziříčské radnici, také starosta Robert Stržínek a místostarostky Zdislava Odstrčilová a Yvona Wojaczková společně s ředitelkou Diakonie Valašské Meziříčí s paní Květoslavou Othovou.

„Velmi si cením tohoto ocenění paní Marie Podzemné a moc ji gratuluji. Ocenění jednotlivce chápu také jako ocenění práce celého týmu, celé naší organizace. Poděkování za její práci tak patří nejen jí, ale všem pečovatelům a pečovatelkám, jejichž každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným,“ komentuje získání ocenění ředitelka valašskomeziříčské Diakonie Květoslava Othová.

Nominace paní Marie Podzemné vzešla od pracovníků organizace, za její pozitivní přístup k práci, za obětavost a nasazení se, kterým svou práci i přes svůj sluchový hendikep vykonává. Paní Marie je již v důchodu, do služeb valašskomeziříčské Diakonie dochází na dohodu o provedení práce od roku 2015. Je tak nejdéle sloužící „brigádnicí“ v terénních službách – v pečovatelské službě a osobní asistenci. „Když jsou ve službách krizové situace s absencí stálých pracovníků, vždy je ochotná vyhovět, vzít směnu a zajistit tak potřebnou péči klientům. Pokaždé přijde s úsměvem a dobrou náladou, kterou pak šíří mezi ostatní kolegy,“ hodnotí její práci vedoucí pečovatelské služby Veronika Martináková a dodává: „Lze říct, že bez ní by služby nefungovaly tak dobře. Je vzorem pro ostatní. Svou ochotou a pracovním nasazením i přes své zdravotní omezení pomáhá kolektivu pracovníků zvládat náročnou práci v terénu. Díky ní tak mají klienti zajištěnou péči, kterou bychom někdy museli odříct nebo zkrátit, když stálí pracovníci chybí.“

Anketu Pečovatel/ka roku každoročně pořádá Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Cílem Národní ceny je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným. Na jednotlivá ocenění jsou každoročně navrhováni mimořádní, obětaví a zodpovědní pracovníci a pracovnice sociálních služeb.