Jiná Olympiáda v Diakonii

14. září 2022

Trochu jinou Olympiádu prožili ve čtvrtek 8. září naši klienti spolu s dobrovolníky a zaměstnanci v zahradě Domova se zvláštním režimem.

Jiná Olympiáda v Diakonii
14. září 2022 - Jiná Olympiáda v Diakonii

Při této olympiádě nešlo ani tak o soutěžení jako o setkání všech generací a spoluprožití něčeho, co nejsme obvykle zvyklí dělat – lovení ryb, hudební kvíz, veselé fotografování, tvoření technikou embossing a další. Nechybělo samozřejmě občerstvení a odměny pro všechny zúčastněné z Pralinkárny sociálního podniku 1. Valašská dílna s.r.o. Akce se uskutečnila díky podpoře Nadace ČEZ a obětavým dobrovolníkům.

Z daru Nadace ČEZ jsme zakoupili odměny, nové hry a pomůcky pro aktivizaci klientů s demencí, včetně fotoaparátu a tiskárny na pořízené fotografie. Z čerstvě pořízených fotografií měli klienti velkou radost. Budou si díky nim moci připomínat příjemný zážitek a mnozí z nich i své blízké, kteří se olympiády také zúčastnili.

Krásné odpoledne nám předčasně ukončil prudký déšť, který způsobil zcela spontánní úprk všech do Domova. Náhlé zhoršení počasí nám však náladu nezkazilo. Díky dobrovolníkům – muzikantům – jsme si ve společenské místnosti ještě zazpívali a odměnili všechny zúčastněné. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se klientům věnovali. Ceníme si jejich pomoci, bez nich by se Olympiáda nemohla uskutečnit. Těšíme se na další veselé zápolení příští rok.

nadace-cez-29mm-a4-rgb-png