Mobilní salaš přijela potěšit klienty valašskomeziříčské Diakonie

11. května 2022

V rámci projektu „Zvířecí návštěvy pro seniory“ jsme dne 9. května přivítali v zahradě hospice CITADELA první letošní návštěvu ze statku, která se nesla v duchu „Jara na salaši“. 

Zahrada hospice CITADEALA přivítala mobilní salaš
11. května 2022 - Mobilní salaš přijela potěšit klienty valašskomeziříčské Diakonie

S programem pro seniory a mobilní salaší přijela potěšit naše klienty, o které se v Diakonii Valašské Meziříčí staráme, Venkovská škola Bludička, z.s. Naši klienti strávili příjemné dopoledne v přítomnosti oveček, které si mohli pohladit, vyzkoušeli si práci s vlnou, dozvěděli se vše o salašnickém chovu ovcí a v neposlední řadě si mohli vyzkoušet předměty, které se k tradičnímu chovu používají. Mnozí si tak zavzpomínali na své mládí, kdy byl chov ovcí běžnou součástí jejich života na Valašsku.

Zvířecí návštěvy seniorů ve valašskomeziříčské Diakonii probíhají za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata. Díky této podpoře budou v průběhu letošního roku navštěvovat naše klienty nejenom zvířata ze statku, ale také canisterapeutičtí psi. Programy canisterapie jsou u seniorů realizovány v průběhu celého roku. S ohledem na zdravotní stav klientů probíhají návštěvy pejsků individuálně nebo skupinově. Další návštěva ze salaše proběhne v létě, zimní návštěvou si připomene betlémskou stáj.

Radost na tvářích našich klientů pobytových a ambulantních služeb, tj. domova se zvláštním režimem, hospice CITADELA, odlehčovacích služeb pobytových, sociálně zdravotních lůžek a denního stacionáře Dobromysl, můžete vidět ve fotogalerii níže.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

Nadacni_fond_CRo_H_RGB        jeziskova-vnoucata-stromeckov