Nouzový plán péče - systém předání péče v krizové situaci

3. března 2021

"Pečuji o maminku a náhle jsem se z důvodu nemoci dostala do situace, kdy se o ni nemůžu postarat. Kdo mi pomůže?" I to jsou situace, do které se mohou pečující náhle dostat z důvodu nemoci či úrazu. S řešením přichází Nouzový plán péče, realizovaný projektem Pečujdoma.cz, který vám v této situaci pomůže zajistit náhradní péči.

 

Nouzový plán péče -
3. března 2021 - Nouzový plán péče - systém předání péče v krizové situaci

Nouzový plán péče Vás zastoupí v péči o Vaše blízké, když se ocitnete v nouzové situaci jako je náhlé onemocnění či úraz.

Jak tento systém funguje?

  • Systém zajištuje předání péče náhradnímu laickému pečujícímu v případech, kdy dojde k náhlé hospitalizaci nebo karanténě hlavního pečujícího.
  • Nouzový plán péče obsahuje komplexní informace o tom, jak probíhá péče a jaké jsou potřeby osoby, o kterou se pečující stará. Zároveň v něm jsou uvedeny jména a kontaktní údaje dvou náhradníků, kteří ho v případě nouze zastoupí.
  • Pečující se musí zaregistrovat se na stránkách pecujdoma.cz do evidence pro zajištění předání péče ZDE, když tak učiní obdrží posléze Průkaz pečujícího a samolepku „Jsem pečující a je na mně závislá další osoba“ k nalepení na kartičku zdravotní pojišťovny. 

Potřebujete se dozvědět více?  

Další informace o tom, jak tento systém funguje, naleznete na webu Pečuj doma.

Bezplatná poradenská linka pro pečující funguje denně od 9 do 20 hodin na čísle 800 915 915 nebo e-mailu: poradna@pecujdoma.cz.

Informace o Nouzovém plánu péče byla v těchto dnech odvysílána ve zpravodajství České televize. Na záznam reportáže se můžete podívat ZDE. 

Ke stažení:

Nouzový plán péče k vyplnění.

Nouzový plán péče - informační leták.