Projekt Daruj srdce Výboru dobré vůle vybavil kuchyňku v domově se zvláštním režimem

18. března 2021

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové spustil v loňském roce k 30. výročí svého založení nový projekt „Daruj srdce“. Cílem projektu bylo zapojit mladé lidi do okolního dění, přiblížit jim fungování neziskového sektoru a zároveň podpořit neziskové organizace. Díky studentkám Masarykova gymnázia Vsetín Karolíně a Barboře Divokým a Natálii Šubrtové, které do projektu nominovaly záměr naší organizace, jsme získali 20 000 Kč. Získaná částka byla využita na doplnění vybavení kuchyňky Domova se zvláštním režimem. 

Projekt Daruj srdce Výboru dobré vůle vybavil kuchyňku v domově se zvláštním režimem
18. března 2021 - Projekt Daruj srdce Výboru dobré vůle vybavil kuchyňku v domově se zvláštním režimem

„Každý den tady probíhá aktivizační činnost, která je pro klienty nesmírně důležitá. Jako dobrovolník jsem měla možnost se některých zúčastnit a na vlastní oči tak vidět, jak moc jim pomáhá a kolik radosti jim přináší. Aktivity jsou různé, patří mezi ně často i vaření,“ argumentovala záměr studentka Natálie. „Jako každý jiný člověk i klienti slaví různé svátky, užívají si jednotlivá roční období, a to je neodmyslitelně spjato s jídlem. Když jsou Vánoce, pečou cukroví, když uzrají jahody, udělají kompot. Žádné z těchto věcí již sami nejsou schopni, o to větší jejich radost je, když jim někdo pomůže něco takového vytvořit a znovu zažít ten pocit, jaké to je dát si sladké cukroví, ještě teplé z trouby,“ doplnily studentky.

Díky získané podpoře byly zakoupeny nezbytné kuchyňské potřeby (hrnce, příbory, nádobí, pekáče, konvice, vařečky, škrabky, vály, šlehač atd.) a také sušička na ovoce, domácí pekárna, strojek na nudle nebo palačinkovač. Klienti je s dopomocí aktivizačních pracovnic ihned začali využívat. Domovem tak už voněl guláš, palačinky, bramboráky, koblihy, ale také vývar s domácími nudlemi. Na všem si klienti následně rádi pochutnávají a těší se na další vaření, pečení, zavařování…

Tohle dělá z Domova domov.

Děkujeme Výboru dobré vůle - Nadaci Olgy Havlové za tento projekt a studentkám Natálii Šubrtové, Karolíně a Barboře Divokým, že náš domov účastí v projektu podpořily.