Prožili jsme Den Diakonie

27. června 2022

V neděli 19. června jsme v Diakonii Valašské Meziříčí prožili Den Diakonie. Uspořádali jsme ho pro naše zaměstnance, klienty, dobrovolníky, podporovatele a příznivce ve spolupráci s našimi spolupracujícími sbory - Východomoravským seniorátem a Farními sbory Českobratrské církve evangelické ve Valašském Meziříčí, Velké Lhotě a ve Stříteži nad Bečvou.

Prožili jsme Den Diakonie
27. června 2022 - Prožili jsme Den Diakonie

Den Diakonie byl zahájen slavnostní bohoslužbou v zahradě hospice CITADELA, při které byli pověřeni ke službě naši noví spolupracovníci. Sbírka při bohoslužbě podpoří paliativní péči v diakonických střediscích ve Zlínském kraji.

Po bohoslužbě jsme strávili v zahradě hospice CITADELA příjemné odpoledne. Bylo připraveno občerstvení, které zajistila Kavárna Tukan. Pro děti byl připraven program s canisterapeutickými psy, tvořivá dílna Korálníček a skákací hrad. Za své snažení si všechny děti odnesly sladkou odměnu od našich podporovatelů, společností Tesco a Ovocentrum. Všichni zúčastnění se mohli vyfotit ve fotokoutku a rovnou si tak odnést vzpomínku na tento den v podobě fotografie na tento den.

Program Dne Diakonie završil venkovní koncert vlídného písničkáře Pavla Helana, který je čestným patronem valašskomeziříčské Diakonie. Dobrovolný finanční příspěvek vybraný během koncertu ve výši 2 005 korun poputuje na pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Věříme, že všichni přítomní program letošního Dne Diakonie užili a strávili tak příjemný sváteční den.  Děkujeme všem návštěvníkům Dne Diakonie i všem, kteří se na zdárném průběhu Dne Diakonie podíleli.

Fotografie z celého dne si můžete prohlédnout v galerii.