1. února 2023

Ředitelka Diakonie Valašské Meziříčí Květoslava Othová získala ocenění v 10. ročníku Národní ceny sociálních služeb - Pečovatel/ka roku 2022 v kategorii Manažer. Ocenění ji bylo uděleno za její manažerskou práci nejen v Diakonii ČCE, ale celkově za přínos v sociální oblasti, ve které s citem pro práci s lidmi po celý svůj profesní život obhajuje práva a potřeby seniorů, lidí se zdravotním znevýhodněním a lidí na sklonku života.

Ředitelka Diakonie Valašské Meziříčí získala ocenění Manažer roku v Národní ceně sociálních služeb -
1. února 2023 - Ředitelka Diakonie Valašské Meziříčí získala ocenění Manažerka sociálních služeb

Ocenění si převzala dne 31. 1. 2023 na Novoměstské radnici v Praze z rukou vrchní ředitelky sekce rodinné politiky a sociálních služeb Ministerstva práce a sociálních věcí Zdislavy Odstrčilové, prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiřího Horeckého, ředitele Diakonie Českobratrské církve evangelické Mgr. Jana Soběslavského a zástupců partnerů. Ocenění se zúčastnil také místostarosta Valašského Meziříčí Petr Nachtmann. Akce se uskutečnila pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Markéty Pekarové Adamové. Slavnostním odpolednem provedl moderátor Aleš Cibulka společně s patronkou ocenění herečka Ilonou Svobodovou.

„Ocenění si velmi vážím. Práce v sociální oblasti je prací smysluplnou, která přináší pomoc potřebným, zároveň je vždy prací týmovou. Proto vnímám získanou cenu především jako ocenění práce celého týmu spolupracovníků našeho střediska Diakonie Valašské Meziříčí. Velmi si cením toho, že nominace vzešla právě od mých kolegů a že ji podpořilo ústředí Diakonie českobratrské církve evangelické," uvedla Květoslava Othová.

Vedle ocenění v kategorii Manažer byly oceněny pracovnice v kategoriích ambulantních služeb (Lenka Musilová, Centrum sociálních služeb pro seniory Pohoda Bruntál), terénních služeb (Milena Červinková, Pečovatelská služba města Brandýs nad Labem) a pobytových služeb (Dana Kondrová, Diakonie Most). V kategorii Sociální pracovník převzala ocenění Kateřina Přibylová z Centra sociálních služeb Praha 2. Vítězkou kategorie Cena veřejnosti se stala Hana Hrušková Táborská, Oblastní charita Červený Kostelec.

Všem oceněným patří poděkování za jejich každodenní profesionální a obětavou práci.

Medailonek Mgr. Květoslavy Othové