27. ledna 2023

Díky Abakusu - nadačnímu fondu zakladatelů Avastu jsme zavedli principy paliativní péče do péče o klienty v našem domově se zvláštním režimem.

27. ledna 2023 - S podporou Abakusu jsme zavedli principy paliativy do péče o klienty domova se zvláštním režimem

Zapojení organizace do tohoto dvouletého projektu (2021 - 2022) vedlo k rychlejšímu zavedení principů paliativní péče do péče o naše klienty domova se zvláštním režimem, o což jsme chtěli postupně usilovat už před zahájením projektu.

Za velmi přínosné považujeme vytvoření multidisciplinárního týmu v čele s koordinátorkou a paliativní lékařkou, propojení jednotlivých členů týmu, pravidelná setkávání. Velmi oceňuje možnost vzdělávání týmu, které bylo pečlivě vybrané a velmi potřebné, a na kterých získal personál potřebné kompetence.

Zásadním přínosem projektu je zavedení principů paliativní péče v péči o klienty domova a nastavení vhodné péče, které vedlo ke snížení počtu hospitalizací. Klientům jsme tak mohli poskytnout důstojný závěr života v prostředí a mezi lidmi, které znají. Během realizace projektu jsme doprovodili 15 klientů. Přínosem je také navázání vzájemné spolupráce s rodinami a nabídka setkávání a podpory i v době truchlení.

Projekt umožnil nákup vybavení a přizpůsobení služby k realizaci projektu.

Během projektu došlo ke sdílení s jinými organizacemi. V rámci projektu byla realizována konference, prezentace a online záznam je dostupný na https://www.diakonievm.cz/aktuality/spolu-az-do-konce-diakonie-valasske-mezirici-usporadala-paliativni-konferenci/. Projekt získal 1. místo mezi inovacemi Diakonie ČCE, viz https://www.diakonievm.cz/aktuality/zavadeni-principu-paliativni-pece-v-domove-nam-vyneslo-1-misto-mezi-inovacemi-diakonie-cce/.

Dokumenty ke stažení:

DZR_letak
DZR_prirucka_pro_pozustale

Děkujeme Abakusu - nadačnímu fondu zakladatelů Avastu za možnost být součástí programu vedoucího k zavedení principů paliativní péče v našem domově se zvláštním režimem.

blue-nf-cmyk