Stavba altánu v hospicové zahradě může začít

6. srpna 2019

V programu ČSOB pomáhá regionům, v rámci kterého jsme s projektem Na čerstvém vzduchu pod střechou ucházeli o podporu veřejnosti, jsme uspěli. Individuální dárci na tento projekt darovali částku 117 356 Kč a patří jim za to velký dík. Poděkování patří také ČSOB, která navíc přispěla částkou 50 000 Kč.

Stavba altánu v hospicové zahradě může začít
6. srpna 2019 - Stavba altánu v hospicové zahradě může začít

Štědrá podpora veřejnosti byla příjemným překvapením. Náš projekt na vybudování altánu v hospicové zahradě se stal nejúspěšnějším projektem programu ve Zlínském kraji a zároveň třetím nejúspěšnějším projektem v celé republice.

V zahradě hospice tak můžeme vybudovat zastřešené bezbariérové posezení a vybavit ho potřebným nábytkem. Stavba altánu by měla být zrealizována do konce roku 2019. Vzniklé posezení bude využíváno pro konání pravidelných skupinových aktivizačních činností zaměřených na trénink kognitivních schopností i pohybových dovedností klientů, k posezením při harmonice a podobných akcí. Altán budou moci využívat také klienti se svými blízkými.

Program ČSOB pomáhá pomůže i dalším projektům ve Zlínském kraji, tj. projektům Rozsviťme Česko, Rozšíření centra pro osoby s PAS ve Zlíně a Pomůcky pro ošetřovatelskou službu. Dohromady si ve Zlínském kraji lokálně prospěšné projekty rozdělí přes 309 000 Kč. Banka ocenila čtyři nejúspěšnější uchazeče z tohoto regionu sumou 150 000 Kč. Veřejnost navíc přispěla částkou 159 153 Kč.

„Díky programu ČSOB pomáhá regionům motivujeme veřejnost, aby se aktivně zapojila do podpory a zlepšování kvality života ve svém nejbližším okolí. Opět se podařilo vybrat rekordní částku, tentokrát přesahující 4 miliony Kč, a způsobit tak možná malé, ale velmi důležité změny v českých krajích. Jako banka v nich máme silné zastoupení, i proto nám záleží na tom, aby se v nich všem žilo lépe,” řekl Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB. 

Altán 2