OSOBNÍ ASISTENCE

Služba osobní asistence umožňuje seniorům a lidem se zdravotním postižením, aby mohli žít běžným způsobem života ve svém přirozeném prostředí. Osobní asistent je připravený Vám pomoci v situacích, kdy potřebujete asistenci druhého člověka. Může Vám být k dispozici doma i ve společnosti. Čas, který s Vámi stráví, si určujete podle své potřeby. Asistent s Vámi může trávit i několik hodin denně.

S čím Vám může asistent pomoci?

• pomoc při péči o sebe a domácnost
  • pomoc při obhajování práv a obstarávání osobních záležitostí, doprovod k lékaři či na úřady
  • doprovod na kulturní akce, kroužky, návštěvy atd.
  • společné čtení, stolní hry, povídání apod.

Na úhradu služby lze využít příspěvek na péči. Rádi Vám poradíme, jak si jej vyřídit.

Služba je financována z "Programu pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2024" a z „Programu pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje pro sociální služby na území Zlínského kraje pro rok 2023 - část A“.

Zlínský kraj

Na financování služby se dále podílí Město Valašské Meziříčí a Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Valašskomeziříčsko-Kelečsko.
valmez-pozitivMikroregion Kelečsko