Benefiční koncert Jaroslava Svěceného vynesl 177 403 Kč

8. listopadu 2019

Zajímavý program benefičního koncertu na podporu Diakonie ČCE – hospic CITADELA, který se konal v pátek 8. listopadu 2019, přilákal řadu lidí a vyplnil tak velký sál Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Výtěžek koncertu činil krásných 177 403 Kč. Bude použit na obnovu vybavení hospice CITADELA, které je za 16 let nepřetržitého provozu potřeba obměnit. Koncert se konal pod záštitou starosty města Valašského Meziříčí pana Roberta Stržínka.

Benefiční koncert Jaroslava Svěceného vynesl 177 403 Kč
8. listopadu 2019 - Benefiční koncert Jaroslava Svěceného vynesl 177 403 Kč

Pro CITADELU hrál jeden z nejvýznamnějších současných houslistů Jaroslav Svěcený. Jaroslava Svěceného doplnil akordeonista Ladislav Horák. Během dvouhodinového koncertu, který se nesl ve znamení tanga, zazněly strhující jižanské rytmy Astora Piazzolly, Richarda Galliana, Gorky, Hermosy a dalších skladatelů. Zazněla také první věta skladby, jejímž autorem je sám pan Svěcený, věnovaná městu New York.

Jaroslav Svěcený během koncertu prostřídal několikery housle, nejstarší z nich byly ze 17. století. Koncert zároveň doprovodil průvodním slovem, přítomní se tak mohli dozvědět mnoho zajímavostí o představených houslích, ze života autorů uvedené hudby, o jejich tvorbě. Koncert byl dvakrát doplněn tancem v podání mistrů argentinského tanga, Hany a Pavla Vránových.

Město Valašské Meziříčí podpořilo uspořádání koncertu finančně, partnery koncertu bylo Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, Regionální televize a OSA. Patří jim za to poděkování, stejně jako všem těm, kteří na koncert přišli a podpořili tak Diakonii ČCE – hospic CITADELA.