Dobrovolnická pomoc

S dobrovolníky spolupracujeme moc rádi. Svou přítomností obohacují nejen naše klienty, ale i pracovníky.

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo je ochoten darovat druhému trochu svého času. Na vašem věku a pracovních zkušenostech nezáleží. Každý umíme něco, co můžeme dát druhým. Rádi Vám poradíme a najdeme pro Vás činnost, která Vás bude bavit.

Aktuálně HLEDÁME:

• Turistu pro pana Vaška, na delší procházky v přírodě v okolí Valašské Bystřice. Pan Vašek je zdatný turista, ale potřebuje doprovod, protože má mentální postižení. Také si rád zakope na hřišti s míčem.
  • Trpělivého společníka na procházky po obchodech za nákupy pro pana Mirka z chráněného bydlení, který je nevidomý, avšak velmi přátelský a komunikativní člověk.
  • Ženu, která má ráda shopping a módu a nevadilo by jí přibrat se sebou paní Marii na vozíčku, která má ráda totéž:) Paní Marie je velmi společenská a vyjížděla by ráda z bytu co nejčastěji...
  • Týmové hráče pro pomoc při skupinové aktivitě s klienty  (úterý - od půl desáté do půl dvanácté). Dobrovolník pomáhá při svozu klientů a je nápomocen aktivizačnímu pracovníkovi, který připravuje a vede program. Valašské Meziříčí, Hospic CITADELA.
  • Milovníka procházek v přírodě, který by přibral na výlet parťáka navíc. Pan Tomáš bydlí v chráněném bydlení ve Valašském Meziříčí, má lehké mentální postižení, fyzicky je fit a velmi rád chodí. Pravidelnou procházkou či výletem 1x týdně mu pomůžete lépe a zdravěji trávit jeho volný čas.

Dobrovolníky uvítáme trvale v těchto oblastech:

• společnost pro seniory v pobytových službách i domácnostech (např. povídat si, naslouchat, vzpomínat, předčítat, tvořit, jít spolu na kafe, procházku či na bohoslužbu, hrát stolní hry, zpívat...),
  • společné trávení volného času s lidmi se zdravotním postižením (např. zajít spolu do kina, na kávu, na koncert, na výstavu, na plavání, na jarmark...),
  • zajišťování provozu v Dobročinném obchůdku Darovánek,
  • výroba drobných dárkových předmětů  pro benefiční prodej a dárce,
  • jednorázová pomoc při benefičních akcích, výletech, bohoslužbách apod. (příprava občerstvení, fotografování, obsluha benefičního prodeje, doprava klientů na invalidním vozíku...),
  • pomoc při údržbě budov a zahrad (péče o květiny, zastřihávání keřů, hrabání listí, drobné opravy...).

Zodpovíme Vám rádi Vaše dotazy a na dobrovolnickou činnost Vás připravíme.

Prezentace ze školení dobrovolníků o paliativní péči.

Kontakt:

Alena Hellerová, Dis. - koordinátorka dobrovolníků

T: 739 324 816
E: hellerova@diakonievm.cz

Spolupracujeme s Dobrovolnickým centrem ADRA ve Valašském Meziříčí.