Dobrovolnická pomoc

S dobrovolníky spolupracujeme moc rádi. Svou přítomností obohacují nejen naše klienty, ale i pracovníky.

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo je ochoten darovat druhému trochu svého času. Na vašem věku a pracovních zkušenostech nezáleží. Každý umíme něco, co můžeme dát druhým. Rádi Vám poradíme a najdeme pro Vás činnost, která Vás bude bavit.

Aktuálně HLEDÁME:

  • Turistu pro pana Vaška, na delší procházky v přírodě v okolí Valašské Bystřice. Pan Vašek je zdatný chodec, ale potřebuje doprovod, protože má mentální postižení. Také si rád zakope na hřišti s míčem.
  • Trpělivého společníka na pochůzky po obchodech za nákupy pro pana Mirka z chráněného bydlení, který je nevidomý, avšak velmi přátelský a komunikativní člověk. (1x týdně nebo 1x za dva týdny na 1,5h)
  • Ženu, která má ráda shopping a módu a nevadilo by jí přibrat se sebou paní Marii na vozíčku, která má ráda totéž:) Paní Marie je velmi společenská a vyjížděla by ráda z bytu co nejčastěji...V obsluze invalidního vozíku vás zaškolíme. P. Marie si umí na vozík přesednout sama. K tlačení vozíku i do mírného kopce je zapotřebí dobrá fyzická kondice dobrovolníka. (Lokalita - poblíž autobusového nádraží, Valašské Meziříčí)
  • Týmové hráče pro pomoc při skupinové aktivitě s klienty  (1x týdně - od půl desáté do půl dvanácté). Dobrovolník pomáhá aktivizačnímu pracovníkovi, který připravuje a vede program. Valašské Meziříčí, Hospic CITADELA.

Dobrovolníky uvítáme trvale v těchto oblastech:

  • společnost pro seniory v pobytových službách i domácnostech (např. povídat si, naslouchat, vzpomínat, předčítat, tvořit, jít spolu na kafe, procházku či na bohoslužbu, hrát stolní hry, zpívat...),
  • společné trávení volného času s lidmi se zdravotním postižením (např. zajít spolu do kina, na kávu, na koncert, na výstavu, na plavání, na jarmark...),
  • zajišťování provozu v Dobročinném obchůdku Darovánek,
  • výroba drobných dárkových předmětů  pro benefiční prodej a dárce,
  • jednorázová pomoc při benefičních akcích, výletech, bohoslužbách apod. (příprava občerstvení, fotografování, obsluha benefičního prodeje, doprava klientů na invalidním vozíku...),
  • pomoc při údržbě budov a zahrad (péče o květiny, zastřihávání keřů, hrabání listí, drobné opravy...).

 

Zodpovíme Vám rádi Vaše dotazy a na dobrovolnickou činnost Vás připravíme.

Prezentace ze školení dobrovolníků o paliativní péči.

 

Kontakt:

Alena Hellerová, Dis. - koordinátorka dobrovolníků

T: 739 324 816
E: hellerova@diakonievm.cz

Spolupracujeme s Dobrovolnickým centrem ADRA ve Valašském Meziříčí.