Oslavte s námi 30. výročí na Dni Diakonie

5. května 2023

V letošním roce je to již 30 let, co v Diakonii Valašské Meziříčí pomáháme seniorům, lidem se zdravotním znevýhodněním, nemocným a umírajícím a jsme tak nápomocni jejich rodinám a ostatním pečujícím. V letošním roce si připomínáme také 20. výročí od vzniku hospice CITADELA. Oslavte s námi naše výročí při příležitosti Dne Diakonie v neděli 11. 6. 2023.

Oslavte s námi 30. výročí na Dni Diakonie
5. května 2023 - Oslavte s námi 30. výročí na Dni Diakonie

Program dne začne v 10.00 hodin bohoslužbou se slavnostním pověřováním nových zaměstnanců v zahradě hospice CITADELA. Pokračovat pak bude v zahradě Diakonie (Dům sociálních služeb - Žerotínova 319/21) s odpolednem plné hudby a tance, který zajistí Základní umělecká škola Alfréda Radoka Valašské Meziříčí ve spojení se slavnostním zahájením 12. ročníku svého tradičního Festivalu Alfréda Radoka. Během odpoledne vystoupí žáci mnoha souborů školy. K poslechu zahraje nejen smyčcový orchestr pod vedením Heleny Hrachové, dechový kvartet VyKuK a pěvecký sbor MIBIDIZO, jehož sbormistryní je Eva Ježíková, ale také studenti cimbálu paní Růženy Děcké. Na pódiu se objeví i malá předpremiéra divadelního představení Stařec a dítě literárně-dramatického oboru, které bude mít, v rámci programu festivalu, premiéru. Nabitý program doplní vystoupení tanečního oboru Ireny Stolařové. O závěr se postará písničkář Pavel Helan, patron Diakonie Valašské Meziříčí. Celým odpolednem provede moderátor Jaroslav Kneisl.

Kulturní program doplní hry pro děti připravené Seniorátním odborem mládeže Českobratrské církve evangelické a dobrovolníky organizace. Chybět nebude malování na obličej, žonglování, foto koutek a další aktivity.

Program

Den Diakonie k 30. výročí organizace a k 20 letům činnosti hospice CITADELA pořádá Diakonie Valašské Meziříčí ve spolupráci s Východomoravským seniorátem a Farními sbory ČCE ve Valašském Meziříčí, Velké Lhotě a Stříteži nad Bečvou a Základní uměleckou školou Alfréda Radoka.

Vstupné na akci je dobrovolné, k zakoupení budou výrobky klientů. Výtěžek podpoří činnost organizace.

Darujte nám dárek k 30. výročí