Projekt „Má to smysl v Dobromyslu“ realizovaný v rámci programu „ČSOB pomáhá regionům“ je dokončen

26. července 2021

Projekt Má to smysl v Dobromyslu realizovaný v rámci programu ČSOB pomáhá regionům je dokončen. Cílem projektu bylo zvýšit úroveň poskytovaných služeb a upravit prostředí v denním stacionáři DOBROMYSL.

Projekt „Má to smysl v Dobromyslu“ realizovaný v rámci programu „ČSOB pomáhá regionům“ je dokončen
26. července 2021 - Projekt „Má to smysl v Dobromyslu“ realizovaný v rámci programu „ČSOB pomáhá regionům“ je dokončen

Denní stacionář DOBROMYSL je určen seniorům nad 65 let věku, žijícím především ve Valašském Meziříčí a jeho okolních obcích, kteří na základě svého věku, zdravotního postižení nebo chronického duševního onemocnění mají sníženou soběstačnost a potřebují pravidelnou pomoc jiného člověka. Prostřednictvím této služby umožňujeme seniorům, kteří potřebují pravidelnou pomoc jiného člověka, trávit část dne v kontaktu s jinými lidmi v podnětném a bezpečném prostředí sociální služby. Služba je užitečná i pro pečující, kteří tak mohou snadněji skloubit pracovní povinnosti a každodenní péči o blízkého seniora.

Díky projektu se nám podařilo zvýšit úroveň poskytovaných služeb především díky úpravě prostředí denního stacionáře, která spočívala ve vybudování zázemí pro klienty k uložení jejich osobních věcí a také k uskladnění aktivizačních pomůcek. Také výmalba, oprava stropů a renovace podlah velmi vylepšily místnosti denního stacionáře, takže bylo možno jej rozdělit na jednotlivé - pracovní i odpočinkové – zóny.

Vzhledem k tomu, že většina klientů ráda vaří nebo peče – je to nejvyhledávanější aktivizační činnost - vybudovali jsme pro ně kuchyňku, která nyní poskytuje dostatek prostoru pro tyto aktivity. Zároveň jsme ji díky projektu mohli vybavit potřebnými pomůckami, které nám nyní pravidelně slouží k aktivizačním činnostem s klienty. Pro další aktivizaci klientů jsme nakoupili pomůcky pro vnitřní aktivity, jako hry a výtvarné potřeby a pro trávení aktivního času venku jsme zakoupili pomůcky pro zahradničení, (vzhledem k tomu, že k dennímu stacionáři patří i menší zahrádka s vyvýšenými záhony pro snadnou manipulaci i méně pohyblivých klientů nebo klientů na invalidním vozíku).

Pro možnost odpočinku jsme díky projektu vybudovali i relaxační zóny, kde si mohou klienti nerušeně odpočinout, vypít svůj oblíbený čaj nebo i usnout. Od ostatních klientů je možnost jim poskytnout soukromí díky paravánu. Také jsme díky projektu nakoupili pohodlná křesla a židle s madly pro snadnější vstávání a manipulaci.

Částka poskytnutá v rámci programu ČSOB pomáhá regionům byla 122.896 Kč (dárci na tento projekt přispěli částkou 73 056 Kč a ČSOB přispěla částkou 50 000 Kč), zbytek nákladů jsme uhradili z vlastních zdrojů – z darů fyzických i právnických osob.

Denní stacionář navštěvuje průměrně ročně 25 klientů, věříme proto, že i díky příspěvku nadace a zlepšení prostředí budeme nadále poskytovat kvalitní služby a senioři se k nám budou rádi vracet.

csob-pomaha-regionum-logo